Etilsilikatlar

Hafif ester kokusu olan sıvı, tetpaetoksisilan ve polietoksisiloksanların karışımıdır.
Tolüen, benzen, etanol ve diğer solventler içinde kolayca çözülür.

 

Kullanım alanları

  • Hassas döküm sanayide kalıp bağlayıcı madde olarak, yanmaz boyaların bileşeni ve yüksek ısıya dayanıklı çubukların imalatında kullanılmaktadır.
  • Boya sektörde – yüksek ısıya ve suya dayanıklı istikrarlı parıltılı film tabakasını elde etmek için kullanılmaktadır.
  • İnşaat sektörde – su itici malzemelerin imalatı için, boyanmış düzeylerin işlenmesi için, betonun gözeneklerini düşürmek için,  silikon silikatın ve asite dayanıklı çimentonun imalatı içn kullanılmaktadır.
  • Cam sektörde – optik camların berraklığını arttırmak için, elektrik ampullerin üzerinde ışık saçılım tabakasının uygulanması için kullanılmaktadır.
  • Seramik sektörde – 1750°C derece ısıya ve 127kg/cm3 baskıya dayanıklı, aşırı agresif ortama dayanıklı ve yüksek dielektrik özellikleri olan seramik hamuru için bağlayıcı madde olarak kullanılmaktadır.
  • Tekstil sektörde – yün kumaşların çekmesiz emrenyesi olarak, yün halıların çekmesini azaltan ve çürümeye ve toz karşı kullanılmaktadır, filtre dokuların empreniyesi olarak kullanılmaktadır.

Kullanım alanları

  • Mum modelleri üzerine seramik kalıp imalatında kullanılmaktadır.
  • Organik polimerlere değişik özellikleri kazandıran modifiye katkı olarak kullanılmaktadır.
  • Elekrik yalıtımlı ve ısıya dayanıklı boya ve emaye imalatı için katkı olarak ve mobilya verniklere mat etkisini kazandıran katkı olarak kullanılmaktadır.

Doğal taşlar ve beton için organik solventli silikon bazlı ürün.

 

Kullanım alanları

AQP-30 tam kuru ve temiz taşların emreniyesi olarak kullanılmaktadır. nem, toz, kir sonucu etkileyebilir. Sıvı taşın emdiği kadar uygulanmalıdır. Kuru havada sıcaklığı +5ºC / +30ºC olan yüzey üzerine uygulanmalıdır. Yağmurda uygulanmaz, yağmurdan sonra kuruyan malzemeye uygulanmalıdır. Yeni uygulanmış yüzeyler 24 saat boyunca yağmurdan korunmalıdır.

Uygulama
Kuru ve temiz yüzeye emdiği kadar düz olarak uygulanmalıdır.

Uygulama metodları
Fırça, rulo, tabanca ile uygyulanmalıdır.

Düz yüzeyde malzemenin sarfiyatı
8-10 m2 doğal taş alanı için 1 lt, fakat sarfiyat önemli derecede taşın gözenekleriyle alakalıdır.

[recaptcha]