SAFE STEP Kaymaz Zemin Solüsyonu

SAFE-STEP tüm seramik, mermer granit gibi hemen hemen tüm taş bazlı yüzeylerde, buna betonda dahil olmak üzere uygulanan bir sistemdir. SAFE-STEP bir yüzey uygulaması olup, kesinlikle astarlama, kaplama, boyama, yapıştırma ya da giydirme işi değildir.

Bütün mineral bazlı yüzeyler özünde gözeneklidir. SAFE-STEP içeriği, uygulandığında bu gözenekler kaymayı önleyecek şekilde daha genişler ve derinleşir. Yüzey ıslakken kuru haline oranla daha çok etkili olan SAFE-STEP, uygulanan yüzeyde gözle görülür hiçbir değişim oluşturmaz. Uygulama diğer ürünlere kıyasla daha hızlıdır. Uygulama bitiminde zemin üzerinde hemen yürüne bilir.

SAFE-STEP yüzeyin sürtünme kuvvetini arttırarak kaymayı önler. SAFE-STEP uygulanmış zeminler ultraviole ışınlardan, basınçlı su ve yıkamalardan, temizlik maddelerinden, zemin otomatlarından ve fırçalardan etkilenmez. SAFE-STEP ekipleri tarafından yüzeye zarar vermeden yapılan uygulamada, yüzeyin görselinde her hangi bir değişme olmaz. Formülü sayesinde yüzeyi temizler, bakterileri öldürür, mantar ve küf oluşumunu önler.

“DİKKAT! KAYGAN ZEMİN” yazısının olası bir kaza durumunda tazminat ödemeye engel olmadığını çoğu firma ve kurumlar bilmemektedir. 2008 yılı itibariyle ülkemizde de Avrupa birliği uyum yasaları gereğince, iş yerleri ve tüm kamuya açık yerlerin zeminlerinin “kaydırmaz zemin” olması, yasal bir zorunluluk haline gelmiştir. 10 Şubat 2004 tarihinde 25360 sayılı resmi gazetede madde 5 ek birde ki 9-1 bendinde çalışma ve sosyal güvenlik gereğince alınan karara göre, iş yerlerinin taban döşeme ve kaplamaları sağlam, mümkün olduğunca düz ve kaymaz bir şekilde olmalıdır. Sosyal sigortalar kurumu istatistiklerine göre, yıllık ortalama 83bin iş kazası meydana gelmekte ve bunların 840’ı ölümle sonuçlanmaktadır.

[recaptcha]